FIFA 21 – data premiery, nowości, cena

Czy premiera FIFA 21 będzie opóźniona ze względu na panującą epidemię wirusa COVID-19? Jakie nowości przyniesie nowa odsłona FIFY? Czy cena FIFA 21 będzie wyższa niż zwykle? Kiedy FIFA 21 pojawi się na konsolach nowej generacji?

Nie da się ukryć, że pandemia sparaliżowała wiele sektorów światowej gospodarki i słusznie gracze martwią się o premiery ich ulubionych gier. Patrząc na rozwój sytuacji, branża gier ma się bardzo dobrze. Wielu programistów bez problemu może pracować zdalnie, a ewentualne konferencje z podsumowaniem prac mogą się odbywać online, co pozwala firmom na nieprzerwaną pracę nad swoim tytułem, a w tym nad FIFĄ 21.

Mamy już pierwsze potwierdzone informacje na temat FIFA 21 oraz trailer na EA Play – kliknij i sprawdź!

FIFA 21 – data premiery

Patrząc wstecz, niemal każda odsłona gry z serii FIFA miała swoją premierę w ostatni piątek września. Jeśli nic się nie zmieni premiera FIFA 21 datowana jest na 25 września 2020 r., natomiast zapewne już tydzień wcześniej będzie można zagrać w pełną wersję przez limitowany czas (10h) za sprawą EA Access. FIFA 21 będzie posiadać kilka wersji, a najdroższa pozwoli na grę bez limitów 3 dni wcześniej czyli 22 września 2020 r.

Sprawdź jak kupić EA Access na PS4 – anulowanie subskrypcji oraz zwrot pieniędzy.

FIFA 21 – next-gen, czyli wersja na PlayStation 5 oraz Xbox Series X

Może się powtórzyć sytuacja jak przy FIFA 14 kiedy to EA tworzyło dwie wersje FIFY jednocześnie. FIFA 14 Next-Gen pojawiła się na PS4 oraz XONE w niecałe dwa miesiące po premierze wrześniowej. FIFA 21 Next-Gen pojawi się tylko na PS5 oraz XSX lub też zadebiutuje jako jedna wersja, ale na konsolach nowej generacji otrzyma stosowną aktualizację. Który scenariusz wydaje się Wam najbardziej prawdopodobny?

FIFA 21 – demo kiedy?

Demo FIFA 21 pojawi się około dwa tygodnie przed oficjalną premierą gry, czyli 9-10 września 2020 r. Dostępnych będzie około 10 drużyn oraz dwa tryby: Kick-off oraz Tryb VOLTA lub jakiś nowy, o którym jeszcze nie wiemy.

Cena FIFA 21

Do września mamy jeszcze niecałe pół roku i kurs dolara może się jeszcze zmienić, a złotówka osłabić, dlatego cena nie jest do końca pewna. Do tej pory za podstawową wersję FIFA musieliśmy zapłacić 249,90 zł na PC, 289 zł na PlayStation 4 i 288,90 zł na Xbox One. Moim zdaniem jeśli cena ulegnie zmianie, to wzrośnie maksymalnie o 5 zł. Niewiadomą pozostają ceny FIFY na konsolach nowej generacji.

Zobacz poradnik jak kupić EA Access na PC.

Nowości w FIFA 21

Nie ma na ten moment żadnych potwierdzonych informacji ze strony EA Sports na temat FIFA 21, co może trochę niepokoić. Jeśli spojrzymy na wiadomości o poprzednich odsłonach gry, to często już w marcu wiedzieliśmy coś więcej na temat nowej FIFY. W tym roku cisza… Natomiast patrząc na politykę EA, to zdecydowanie najwięcej budżetu przeznaczą na rozwój FIFA Ultimate Team, ponieważ ten tryb przynosi im bardzo wiele zysku zestawiając ze sobą nie tylko inne tryby gry, ale wszystkie inne projekty giganta.

Odświeżone zaplecze

Na pewno możemy się spodziewać odświeżonej oprawy wizualnej, nowych lig, drużyn, zawodników czy wiernie odwzorowanych nowych twarzy.

FIFA 21 – Tryb Kariery

Można się domyślić, że w grze FIFA 21 nie zabraknie zmian w Trybie Kariery, który wieje nudą. Przecieki donoszą, że EA ma udoskonalić rynek transferowy, ma się pojawić możliwość podpisywania umów ze sponsorami, ustalanie cen za bilety, aby podreperować budżet. Ma się też pojawić możliwość edycji stadionu swojej drużyny.

FIFA 21 – Tryb VOLTA jako FIFA Street?

Wielu graczy rozczarowało się najnowszym trybem, który zadebiutował w FIFA 20. Po materiałach prezentujących tryb VOLTA Football sporo osób oczekiwało FIFA Street zagnieżdżonej w pełnej wersji gry. Niestety tryb VOLTA, to tak naprawdę mniejsza wersja pełnej gry: mechanika gry identyczna, mniejsze boisko zamiast stadionów, mniej zawodników. Czy EA wysłucha graczy i wprowadzi FIFA Street z prawdziwego zdarzenia? Nietuzinkowe zagrania przeczące prawom fizyki, tworzenie swojego zawodnika, klubu i podbijanie wirtualnych boisk razem ze znajomymi, tworzenie swojego boiskowego podwórka i wiele innych.

FIFA 21 – „nowe” stare tryby gry

Niewykluczone, że w FIFA 21 powrócą wybrane tryby gry, które już były w poprzednich odsłonach, ale z jakiegoś powodu przeszkadzały twórcom. Mowa tu m.in. o Sezonach Współpracy ze znajomym czy Turniejach.

FIFA 21 ze zmianami w Ultimate Team

W FIFA 21 Ultimate Team pojawi się jeszcze więcej kart na rynku transferowym, jeszcze więcej ikon, a także nowe tryby gry, które urozmaicą rozgrywkę i zmusi graczy do wydawania jeszcze więcej pieniędzy w samej grze, aby zdobyć przewagę nad innymi graczami.

FIFA 21 z trybem spektatora?

EA od jakiegoś czasu organizuje oficjalne turnieje 1v1 oraz reklamuje swój produkt jako grę e-sportową. Niewykluczone, że w najnowszej odsłonie pojawi się możliwość dołączenia do meczu jako widz, aby bez problemu móc transmitować mecze w sieci, komentować rozgrywki na żywo, czy po prostu przyglądać się temu jak grają profesjonalni gracze.

Licencje w FIFA 21

Wiele osób może być zniesmaczona faktem, że w FIFA 20 zabrakło topowej drużyny Juventus’u, która w tym roku kryła się pod nazwą Piemonte Calcio. Czy w FIFA 21 powrócą utracone licencje na rzesz Pro Evolution Soccer od KONAMI oraz pojawią się nowe?

Nie oczekujemy w tym roku rewolucji, a raczej ewolucję tego co już się sprawdza. Zagadką natomiast pozostaje wersja next-genowa wersji FIFA 21. Czy będzie się znacznie różnić? Kiedy tylko pojawią się pierwsze oficjalne informacje na temat FIFA 21, to możecie być pewni, że o nich napiszemy. Zapraszamy do komentowania oraz wypełnienia ankiety!

Ankieta została zakończona.

Na jakich zmianach w FIFA 21 najbardziej Ci zależy?

Spodobał Ci się wpis? Oceń!

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 5 / 5. Głosów: 3

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis!

Szybkie udostępnianie...

Zobacz także...

Kościelny

Pomysłodawca i założyciel serwisu fifanet.eu. Zapalony gracz komputerowy i konsolowy. Ulubiony tryb w FIFIE: Wirtualne Kluby. Ciekawostka: nie kibicuję żadnej drużynie i nie oglądam z reguły meczów, jedynie mecze naszej reprezentacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz