FIFA 20

Data premiery: 27 września 2019 r.
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch*

Cena w dniu premiery:  
Edycja Standardowa: 249,90 (PC) – 289 (PS4) – 288,99 (XONE)
Edycja Mistrzów: 339,90 (PC) – 379 (PS4) – 378,99 (XONE)
Edycja Ultimate: 379,90 (PC) – 429 (PS4) – 428,99 (XONE)
Edycja Legacy: 169 (Nintendo Switch)

Opis

W tym roku debiutuje FIFA 20, w której usprawniono kilka obszarów, a w tym: zachowanie zawodników z piłką, ruch bez piłki oraz zmodyfikowano fizykę piłki, aby ta zachowywała się jeszcze bardziej naturalnie.

W FIFA 20 zyskujemy większą kontrolę nad chwilami decydującymi o wyniku każdego meczu. Całkowicie przebudowano rzuty wolne. Teraz należy wymierzyć kursorem gdzie chcemy, aby piłka poleciała, ładujemy siłę i musimy wyczuć moment zetknięcia piłki ze stopą, aby w tym momencie ponownie wcisnąć przycisk strzału i posłać futbolówkę idealnie w punkt. Podczas nabiegu możemy również nadać piłce rotacji, aby zaskoczyć bramkarza. Nowa mechanika celowania daje większe pole do popisu ze stojącej piłki.

Dodano możliwość poruszania się z piłką na boki, aby poruszać się zwinniej. Pozwoli to na wywabienie obrońcy, minięcie go nagłym zrywem lub sztuczką techniczną. Nowy system poruszania się z piłką na boki w FIFA 20 dodaje nowe możliwości do gry ofensywnej i obronnej.

Nowy kontrolowany odbiór nowe animacje sprawią, że odbieranie piłki jest bardziej intuicyjne i skuteczne, a wyczucie czasu jest nagradzane.

Pewne wykończenie, czyli większa skuteczność w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Chcemy uderzyć z daleka lub z woleja? Nie będzie to już takie proste. Przebudowany system strzałów w FIFA 20 zwiększa realizm uderzeń na bramkę.

Wprowadzone zostały dynamiczne pojedynki na boisku, dzięki większej kontroli zarówno w ataku jak i obronie.

Przebudowany został system defensywy SI, dzięki czemu SI inaczej ustawia się do odbioru. Będzie łatwiej odebrać piłkę przy wsparciu graczy komputerowych. Poprawiono również poruszanie się zawodników po boisku, aby jeszcze bardziej oddać realizm rozgrywek meczowych.

Zaimplementowano nową fizykę piłki, która zachowuje się teraz naturalnie jak nigdy przedtem. Lepsza rotacja, lepsze kozły, zupełnie nowe trajektorie lotu, które pozwolą na zupełnie różne zagrania czy strzały.

*Na konsoli Nintendo Switch gracze otrzymają wersję Legacy czyli nie ma w niej żadnych nowości oprócz aktualnych składów i strojów.

Wymagania

Zalecana konfiguracja sprzętowa PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: AMD FX 8150, Intel i5-3550 lub równoważny
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 270X, NVIDIA GeForce GTX 670 lub równoważna
 • Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB wolnego miejsca
 • Wymagania dot. połączenia z Internetem: zalecane łącze szerokopasmowe. Połączenie z Internetem jest niezbędne do zainstalowania i uruchomienia gry.

Minimalna konfiguracja sprzętowa PC:

 • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
 • Procesor: AMD Phenom II X4 965, Intel Core i3-2100 lub równoważny
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7850 2GB, NVIDIA GTX 660 2GB lub równoważna
 • Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB wolnego miejsca
 • Wymagania dot. połączenia z Internetem: łącze o przepustowości minimum 512 kb/s. Połączenie z Internetem jest niezbędne do zainstalowania i uruchomienia gry.

Galeria

Screeny FIFA 20:

Oficjalny zwiastun FIFA 20:

Szybkie udostępnianie...