FIFA 17 – Problemy z grą, błędy + rozwiązania – FAQ

Po premierze FIFY 17 gracze napotykają przeróżne problemy: gra się nie włącza, działa tylko w oknie, ograniczona liczba klatek przy powtórkach i wiele więcej. Z pomocą przychodzimy my – redakcja FIFAnet. Postaramy się pomóc z każdym problemem. W tym wpisie znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze problemy w grze FIFA 17, które powinny załatwić sprawę, ponieważ zostały przetestowane. Jeśli napotkaliście inne kłopoty, to dajcie nam znać, a postaramy się im zaradzić.

Najważniejsza informacja to taka, że kiedy gracie mecz Online, to nie możecie gry minimalizować, ani klikać kursorem poza okno z FIFĄ. W przeciwnym wypadku rozłączy Was z przeciwnikiem.

Zanim zgłosicie problem sprawdźcie czy gra w ogóle Wam powinna działać:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Upewnijcie się też, że macie zaktualizowane sterowniki graficzne!

1. FIFA 17 włącza się w oknie, nie działa ALT + ENTER.

Prawdopodobnie gracie na laptopie i posiadacie Windows 8. Jest to powszechny problem gier działających na Frostbite, np. Need for Speed czy Mirror’s Edge Catalyst. Jedyne rozwiązanie na ten moment, to wymuszenie, aby gra włączyła się w oknie bez ramki na całym ekranie.

1) Pobieracie program BordelessGaming i go instalujecie.

2) Włączacie Launcher FIFA 17 i wchodzicie w Ustawienia.
3) Ustawiacie rozdzielczość Waszego monitora i wybieracie Okno.
4) Zapisujecie zmiany i włączacie grę.
5) Kiedy gra się uruchomi, to przechodzicie do programu BorderlessGaming i na liście po lewej stronie klikacie prawym przyciskiem myszy na fifa17 i wybieracie Make Borderless.
6) Teraz kiedy klikniecie na okno z grą i użyjecie kombinacji ALT + ENTER, to gra powinna Wam się przełączyć na pełny ekran. Enjoy!

2. Podczas meczu wyskakuje błąd synchronizacji

Jeśli instalowaliście FIFĘ 17 z płyt, to prawdopodobnie tutaj jest pies pogrzebany. Polecamy:
– odinstalować FIFĘ 17
– usunąć folder z FIFA 17 z Moich dokumentów lub w razie czego zrobić jego kopię i przenieść w inne miejsce
– i pobrać grę bezpośrednio z Origin, a nie instalować z płyt

Problem powinien ustąpić.

3. Ograniczona liczba klatek na sekundę do 30 przy powtórkach czy w menu.

Dla kart NVIDIA:
– wchodzicie w Panel sterowania NVIDIA
– po lewej stronie w Ustawienia 3D przechodzicie do Zarządzanie ustawieniami 3D
– w zakładce Ustawienia programu z listy rozwijanej wybieracie grę FIFA 17 (jeśli jej nie ma, to klikacie Dodaj i wybieracie ją z listy bądź wskazujecie plik fifa17.exe w folderze gdzie macie ją zainstalowaną)
– na dole w okienku z opcjami szukacie pozycji Synchronizacja pionowa i ustawiacie ją na Adaptacyjny
– w Launcherze FIFY 17 wchodzicie w Ustawienia i zaznaczacie, aby gra uruchomiła się Wam bez limitu klatek

Od teraz gra ustawi Wam limit klatek zależny od odświeżania Waszego monitora i będzie to stała liczba nawet na powtórkach.

4. Brak cech naszej wirtualnej gwiazdy oraz maksymalnie 23/24 punkty umiejętności.

Aby sprawdzić czy Was ten błąd dotyczy, musicie wejść do meczu i osoba mająca kapitana musi sprawdzić ile macie cech. Jeśli będzie ich kilka zamiast całej listy, to znaczy, że macie błąd. Jeśli chodzi o punkty, to cofnijcie rozdane punkty i sprawdźcie ile możecie rozdać, jeśli 24 to nie macie się czym martwić. Tego typu błędy występują kiedy graliście w tryb Wirtualnych Klubów w FIFA 16 i importowaliście swojego grajka. Rozwiązaniem na to jest usunięcie swojej gwiazdy i stworzenie jej na nowo. Oczywiście OVRL oraz umiejętności Wam pozostaną, tylko zresetuje się wygląd. Aby usunąć gwiazdę, musicie wyłączyć grę i wejść do folderu FIFA 17 w Moich dokumentach FIFA 17/settings, a następnie usunąć plik VProOnlineXXX

5. Gra się wyłącza na ekranie z Reus’em posiadaczom kart AMD.

Rozwiązaniem może być instalacja starszych sterowników 14.3.
http://support.amd.com/en-us/download/embedded/previous?os=Windows

6. Wieczne szukanie przeciwnika w trybie Wirtualnych Klubów.

Kiedy kapitan szuka przeciwnika i nie może tego procesu anulować, to jedna z osób ze składu musi zejść z pozycji, aby anulować szukanie. Wtedy kapitan przekazuje komuś innemu pałeczkę i ta osoba próbuje szukać przeciwnika. Jeśli kolejna osoba nie może tego procesu przerwać, to schemat powtarzamy aż do momentu, w którym to jakaś osoba może przerwać wyszukiwanie i to ona musi wyszukać mecz.

7. Sterownik ekranu przestał działać.

1) Jeśli Wasza karta graficzna spełnia wymagania sprzętowe, to należy wejść do panelu NVIDIA -> Zarządzanie ustawieniami 3D znaleźć opcję Tryb zarządzania energią i ustawić ją na Preferowana maksymalną moc. Dla kart AMD powinny być podobne opcje.

2) Odpal rejestr (Windows + R i w okienku wpisz regedit). Rozwiń drzewko HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers, kliknij prawym przyciskiem na GraphicsDriver -> Nowy -> Wartość DWORD. Jako nazwa podaj TdrDelay, a wartość wpisz 15.

W panelu NVIDIA ustaw maksymalną wydajność oraz następujące opcje w ustawieniach globalnych 3D:
Zamknięcie środowiska – WYŁ.
Potrójne buforowanie – WYŁ.
Optymalizacja wątkowa – WŁ.
Synchronizacja pionowa – WYŁ.

Zapisz i zrestartuj komputer.

8. Nie ma twarzy zawodników w trybie Droga do sławy.

Patrz punkt 7.

9. Gra wczytuje zintegrowaną kartę graficzną INTEL na laptopach.

Problem powinien ustąpić poprzez wykonanie kroków podanych wyżej, czyli ustawienie preferowanej maksymalnej wydajności naszej karty.

10. Gra się nie włącza lub często wyłącza.

1) Jeśli w nazwie komputera lub w nazwie użytkownika, którego używacie na komputerze macie polskie znaki typu ęąźćłó… musicie zmienić na nazwę bez tych polskich znaków. To może powodować wywalanie z gry bądź jej nie włączanie.
2) Jeśli wcześniej gra działała, ale teraz się nie włącza, to spróbujcie usunąć lub przenieś folder FIFA 17 z Moich dokumentów w inne miejsce oraz usunąć lub przenieść folder Origin z następujących lokalizacji:

C:\ProgramData\
C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\
C:\Users\%USERNAME%\AppData\Roaming\

Musicie mieć pokazane ukryte foldery.

3) Jeśli używacie Windows 10 to ustawcie tryb zgodności FIFA 17 na Windows 7 lub 8 (prawy przycisk myszy na skrót FIFA 17 na pulpicie -> Właściwości -> Zgodność)

11. Gra zacina się na arenie przedmeczowej.

1) Pobieramy i instalujemy program Razer Cortex ze strony: http://www.razerzone.com/cortex

2) Uruchamiamy program, rejestrujemy się, a następnie logujemy.

3) Jeśli po zalogowaniu program nie wykryje gry to należy ją dodać manualnie. Jak jesteśmy w bibliotece z grami to wystarczy nacisnąć znaczek „plusa” i dodać grę jak na poniższym screenie.
razercortex

4) Jak już wykonaliśmy wszystkie kroki to należy uruchomić grę i grać.

5) Program musi być włączony podczas gry.

Podobał Ci się wpis? Udostępnij:

Autor wpisu:

Zdjęcie profilowe Kościelny

Pomysłodawca i założyciel serwisu fifanet.eu. Zapalony gracz komputerowy i konsolowy. Ulubiony tryb w FIFIE: Wirtualne Kluby. Ciekawostka: nie kibicuję żadnej drużynie i nie oglądam z reguły meczów, jedynie mecze naszej reprezentacji.

Może Ci się również spodoba

345 komentarzy

 1. Zdjęcie profilowe mrc1995 mrc1995 napisał(a):

  Bardzo proszę pilnie o pomoc. Gra dzień wcześniej śmigała bez problemu. Następnego dnia chcę odpalić, robi mi się aktualizacja fify a po odpaleniu błąd co w linku: http://imgur.com/a/usIOx.
  Specyfikacje kompa: inter core i5-7400 3.0 GhZ, GeForce GTX 1060 3gb. Aktualizowałem wszystko co możliwe ze sterowników i bez zmian. POMOCY!

 2. Zdjęcie profilowe intrvz intrvz napisał(a):

  Witam
  Podczas gry w tryb „Droga do sławy” gdy rozegram mecz finałowy o puchar Anglii gra się całkowicie wywala. Ktoś, coś? Jakieś pomysły?

 3. Zdjęcie profilowe Figdok Figdok napisał(a):

  Witam, ja mam bardzo dotkliwy problem. Otóż robię sobie zmiany w fifie wszystko jest fajnie i pięknie, ale później ekran sam się pauzuje i nie da się nic zrobić oprócz wyjścia z gry. Widzę tylko boisko z zawodnikami i kibicami.
  (Gram na konsoli Xbox 360)

 4. Zdjęcie profilowe piszczumiszczuxD piszczumiszczuxD napisał(a):

  Witajcie ja ogólnie problemów z fifą na pc nie mam ale jak gram droge do sławy to jak chce zagrać mecz z Bristol to sie robi czarny ekran i muszę zamknąć gre co robić?
  Chcę mieć alexa w FUT.

 5. Zdjęcie profilowe kaczor199328 kaczor199328 napisał(a):

  witam mam problem z uruchomieniem gry okno powitalne fifa 17 włacza sie ale kiedy daje uruchom gre poprostu przy myszce widze ze tak jak by chciał sie wlaczyc bo jak by ładowało gre ale czekam i nic sie nie dzieje przed aktualizacjami fify 17 wszystko było ładnie gra chodziała mam dobrego pc sprawdzalem programem co był wystawianym w tym forum o osiągach do sprawdzania fifa 17 wszystkie ptaszki sa na zielono mój procesor : inter core i 5-4690K CPU 3.50 GHz system operacyjny 64x pamieć 8 GB

Dodaj komentarz