FIFA 19 – nowości, zmiany, co nowego?

Żyjemy, żyjemy, faktycznie, mieliśmy dość spory zastój na stronie, ale wracamy z przytupem! Paradoksalnie, dzięki przerwie mamy o czym pisać i zebrać wiadomości dotyczące nowej odsłony FIFY, które pojawiły się przez ten czas. Dziś przedstawimy Wam kilka nowości, które zobaczymy w naszej ulubionej kopance oznaczonej numerem 19. 

Licencja na rozgrywki UEFA

Pierwszą zmianą, o której już informowaliśmy jest uzyskanie licencji na rozgrywki UEFA, czyli Ligę Mistrzów, Ligę Europy oraz Superpuchar UEFA. Ostatni raz w serii FIFA mieliśmy do czynienia z licencją w sezonie 04/05, kiedy to została z tej okazji wypuszczona osobna gra. W FIFIE 19 będziemy mieć osobny tryb, podobnie jak teraz z Mistrzostwami Świata, a dodatkowo rozgrywki te pojawią się w karierze, „The Journey” oraz oczywiście w FIFA Ultimate Team.  Otrzymamy nowe animacje, nowe komentarze i inne smaczki związane z tym trybem.

Licencja na Serie A i Coppa Italia?

Dzięki spektakularnemu transferowi Cristiano Ronaldo do Juventusu, nasiliły się plotki dotyczące licencji na włoskie rozgrywki w nowej FIFIE. Ten transfer jest dość problematyczny dla EA z powodów technicznych. Trzeba przebudować kilka istotnych elementów gry. Okładka i layaut, to tylko początek, ale weźmy pod uwagę tryb „The Journey”, gdzie Ronaldo jest jedną z głównych postaci, a jednak zmiana ligi, to nie jest w tym przypadku zwykły transfer.

Odświeżony drybling i przyjęcie piłki

W tym roku ponownie, dzięki technologii Real Player Motion, przeniesiono ruchy piłkarzy na wirtualne boiska. Udoskonalono walkę bark w bark, zastawianie piłki czy próbę utrzymania równowagi. Będziemy mogli zamarkować przyjęcie piłki oraz podbicie piłki w celu podbicia z woleja. Co do tego ostatniego, to przecież od kliku edycji można tak zrobić, zapewne będzie to teraz o wiele płynniejsze.

Nowy system strzałów

Teraz podczas wykonywania strzałów, będziemy musieli kliknąć drugi raz, jeśli zrobimy to w idealnym momencie, uderzymy nie do obrony. Podobno, nie da się tego wyuczyć, jak będzie? To się okaże. Ja osobiście przewiduję dość hokejowe wyniki.

Nowy system walki o piłkę

Kolejną zmianą jest zmiana systemu walki o przechwyty piłki, teraz większą rolę odegra system reakcji zawodnika, atrybuty piłkarzy. Teraz większą rolę ma mieć siła i wzrost. Życie znając i tak szybkość będzie wiodła prym.

Przebudowany system taktyki

Zaledwie kilka procent graczy korzystało z obecnego systemu, w którym ustawiało się wytyczne dla zawodników. Obecnie został on napisany od podstaw i teraz wprowadzona przez nas taktyka ma jeszcze większy wpływ na to, co będzie miało miejsce na boisku. Jak zawodnicy mają zachowywać się przy 4:0, a jak przy 0:2.

W końcu poznamy prawdopodobieństwo trafienia dobrej karty w paczce?

Dzięki prawnym dyrektywom, o których było dość głośno, EA ma obowiązek podać, jaki jest realny procent trafienia dobrego „lootu” w trybie FUT. Może w końcu skończą się teorie spiskowe o tym, że paczka otwarta nosem daje lepszy traf, niż ta otwarta normalnie 🙂 Nie znane są jeszcze szczegóły, ale za kilka tygodni pewnie będziemy wiedzieć coś więcej.

Nie bądź samolubem, podaj dalej...

Zobacz także...

Autor wpisu:

Lubię wszystko co związane z militariami i sportami walki, wszystkim co ostre. Od najmłodszych lat bronię dostępu do swojej bramki. W FIFIE oczywiście to się nie zmienia, jedyny tryb w jaki gram to Wirtualne Kluby. Gram głównie w gry sportowe, symulatory i wyścigi, omijam gry typu fantasy. Jestem kibicem Manchesteru United.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz