FIFA 17 – własna taktyka

W dzisiejszym wpisie postanowiłem przybliżyć Wam jak stworzyć własną taktykę w FIFIE 17 Ultimate Team, a także za co odpowiadają poszczególne założenia w strategii naszego zespołu. Ponadto zaprezentuję Wam ustawienia wybranych profesjonalnych graczy. Zapraszam do lektury!

W skrócie własna taktyka odpowiada za to w jaki sposób nasi zawodnicy będą poruszać się po boisku. Wpływa ona na decyzje jakie będą przez nich podejmowane w zależności od tego jakie wartości ustawimy dla danych wariantów. Przy jej konfigurowaniu musimy kierować się przede wszystkim swoim stylem gry. Nie jest powiedziane, że taktyki innych graczy będą odpowiednie dla drugiego gracza. Trzeba metodą prób i błędów odnaleźć swoje najlepsze ustawienie.

Zacznijmy od tego w jaki sposób stworzyć własną taktykę. Otóż jest to bardzo proste. Pierwsze co musimy zrobić to wejść w swój skład w trybie Ultimate Team. Następnie wciskamy przycisk odpowiadający za podanie prostopadłe i pojawi nam się następujące okienko.

wlasnataktyka1

Wybieramy zakładkę „Własna taktyka”. Pojawi nam się kolejne okienko, które odpowiada za strategię naszej drużyny. Domyślnie wygląda ono w taki sposób.

wlasnataktyka2

Jak widać wszystko jest mniej więcej na środku, a nasza obrona ma za zadanie grać od razu wysoko.

Każda statystyka ma identyczny przedział jaki odpowiada za tempo, podania itd.

Od 1-33 mamy niskie tempo,  krótkie podania, rzadka częstotliwość oddawania strzałów i dośrodkowań, mały pressing, agresję i wąskie rozstawienie.

Od 34-66 mamy średnie tempo, mieszane podania, strzały, dośrodkowania, średni pressing, agresję i rozstawienie.

Od 67-100 mamy wysokie tempo, długie podania, częste strzały, dośrodkowania, wysoki pressing, agresję i szerokie rozstawienie obrony.

Konstruowanie akcji:

Tempo – odpowiada za szybkość z jaką zawodnicy będą konstruować akcje. Nie jest zalecane ustawienie tempa na najwyższe, kiedy nie mamy dobrych zmienników. Możemy mieć problemy w ostatnich minutach, ponieważ braknie sił.

Podania – wpływa na długość podań wykonywanych przez naszych zawodników w obronie i w środku pola, a także na to w jaki sposób zawodnicy będą pokazywać się do piłki.

Ustawianie się – odpowiada za poruszanie się zawodników w obronie i w środku pola. Do wyboru mamy ustawienie zorganizowane lub swobodne. Zdecydowanie lepiej postawić na zorganizowane, ponieważ dzięki temu unikniemy głupich sytuacji gdzie nasi obrońcy grają w środku pomocy, a pomocnicy na obronie.

Własna taktyka gracza: Yozhyk

Własna taktyka gracza: Yozhyk

Stwarzanie szans:

Podania – wpływa na długość podań wykonywanych przez naszych zawodników pod polem karnym przeciwnika, a także na to w jaki sposób zawodnicy będą pokazywać się do piłki. Im większy współczynnik tym większe ryzyko przy pokazywaniu się do podań będą podejmować nasi gracze.

Dośrodkowania – wpływa na to w jaki sposób zawodnicy będą zachowywać się w polu karnym podczas gdy my będziemy mieć piłkę w bocznych sektorach pola karnego rywala. Nie opłaca się dawać dużo punktów w dośrodkowania gdy gramy niskimi napastnikami.

Strzelanie – statystyka ta odpowiada za to w jaki sposób zamierzamy oddawać strzały. Czyli jeśli chcemy rozklepać obronę rywala i wchodzić z piłką do bramki to dajemy jak najmniej punktów, a jeśli zamierzamy bombardować drużynę przeciwną strzałami z dystansu to jak najwięcej. Od tego zależy również w jaki sposób nasi zawodnicy będą pokazywać się na pozycje, z których mogą uderzyć piłkę w kierunku bramki.

Ustawianie się – odpowiada za poruszanie się zawodników pod polem karnym przeciwnika. Do wyboru mamy ustawienie zorganizowane lub swobodne. Jeśli wybierzemy ustawienie zorganizowane, to każdy zawodnik będzie trzymał się swojej pozycji. Gdy zdecydujemy się na swobodę to nasi piłkarze będą wymieniali się pozycjami w ataku, co może bardziej zaskoczyć przeciwnika.

Własna taktyka gracza: Epsilon Gorilla

Własna taktyka gracza: Epsilon Gorilla

Obrona:

Pressing – odpowiada za to jak wysoko nasza obrona będzie podchodzić pod rywala. Zdecydowanie odradzam ustawiać duży pressing, ponieważ w bardzo łatwy sposób przeciwnik będzie omijał naszą obronę.

Agresja – odpowiada za doskok do rywala. Od tego zależy czy nasi obrońcy będą się patrzyli jak przeciwnik gra lub wchodzili w niego z impetem i podwajali krycie.

Rozstawienie – odpowiada za to jak szeroko nasza drużyna będzie ustawiono. Nie jest wskazane ustawienie dużego rozstawienia, ponieważ w środku mogą zrobić się bardzo duże dziury i autostrada do naszej bramki.

Linia obrony – do wyboru mamy obronę cofnięta lub wysuniętą. Domyślnie zawsze jest obrona wysunięta i jest to samobójstwo. Przeciwnika z wysuniętą obroną bardzo łatwo pokonać. Jeśli już robimy własną taktykę to zawsze powinniśmy wybierać cofniętą linię obrony. Szybko przekonacie się, że cofnięci obrońcy są twierdzą nie do zdobycia.

wlasnataktyka5

Powyżej moja taktyka dzięki, której udało mi się wygrać 25 meczów w mistrzostwach FUT na PC, czyli max.

A wy jakie macie sposoby na ustawienie swojego zespołu?

Spodobał Ci się wpis? Oceń!

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 4 / 5. Głosów: 1

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis!

Szybkie udostępnianie...

Zobacz także...

Sanczo

Redaktor naczelny. Pomysłodawca, ale nie założyciel serwisu fifanet.eu.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. whoobert pisze:

    Nie odczuwasz input laga/button delaya w UT? Odczuwalny jest w każdym trybie online, natomiast w Lidze Weekendowej opóźnienie bywa czasami zbyt wielkie, co jest niedopuszczalne. Własna taktyka staje się wtedy bezużyteczna, gdyż zawodnicy są pozbawienie natychmiastowych reakcji i nie nadążają za akcją.

Dodaj komentarz