Problemy z serwerami EA… znowu

Firma Electronic Arts przyzwyczaiła nas już do tego, że ich usługi nie działają z reguły dobrze, nie są stabilne i gracze często zgłaszają problem. Tym razem z powodu światowej pandemii koronawirusa niestabilność serwerów jeszcze bardziej doskwiera.

Przełom marca i kwietnia dla EA nie był zbyt łaskawy. Wydarzyło się kilka poważnych awarii, które spowodowały, że gracze nie mogli rozgrywać swoich meczów w grze FIFA. Prawdopodobnie jest to wynik natłoku graczy, którzy teraz częściej niż zwykle spędzają dużą część dnia w domu z powodu pandemii.

Dla porównania w listopadzie 2019, grudniu 2019, styczniu 2020 odnotowano łącznie 3 zarejestrowane awarie. Natomiast w lutym 2020 było ich już 5 i sytuacja się tylko pogarszała, bo w zeszłym miesiącu (marcu) ta liczba się podwoiła. Mamy połowę kwietnia i już teraz pięciokrotnie gracze masowo zgłaszali problemy z połączeniem do usług EA. Czy sytuacja się poprawi?

Źródło: https://downdetector.pl/

Osoby, które grają bardzo często w FIFĘ czy inne tytuły EA mogą odnieść wrażenie, że z ich grami są non-stop problemy i uważają, że amerykańska firma nic z tym nie robi. Natomiast jak zapewnia gigant, cały czas na bieżąco pracują nad rozwiązywaniem problemów sieciowych. Jednak same słowa nie wystarczą, bo gracze co chwilę zgłaszają, że:

  • Nie można połączyć się z Origin.
  • Wyrzuca z meczu.
  • Brak dostępnych usług sieciowych.
  • Konto jest nieprawidłowe.
  • Gra nie pojawiła się na koncie po zakupie.

I wiele innych problemów.

Z oficjalnego Twittera EA wynika, że firma dwoi się i troi, aby zaradzić problemom, bo nawet ich czat wsparcia sobie nie radzi, aby obsłużyć wszystkich zgłaszających.

Pracujemy nad problemami z działem EA Help oraz Answers HQ. Będziemy informować na bieżąco kiedy wszystko wróci do normy.

Niestety dochodzi do sytuacji, że gracze wydając swoje pieniądze na grę nie mogą z niej korzystać, a dodatkowo Electronic Arts zmuszone jest wyłączać niektóre elementy swoich gier, aby zwolnić „sieć” jak np. ostatnie wyłączenie Trybu VOLTA czy FUT w FIFA 20. Wtedy frustracja graczy rośnie jeszcze bardziej.

Jakby tego było mało, ostatnio EA zostało potraktowane atakiem DDoS. EA zdecydowanie ma ręce pełne roboty i cały czas informuje o postępach, ale czy gracze będą kiedyś zadowoleni?

Miejmy nadzieję, że EA upora się z większymi awariami i doczekamy się czasów, kiedy to co najwyżej pojawią się sporadyczne problemy z serwerami EA. Dadzą radę?

Spodobał Ci się wpis? Oceń!

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 0 / 5. Głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis!

Wpis był interesujący? Udostępnij go innym...

Zobacz także...

Kościelny

Pomysłodawca i założyciel serwisu fifanet.eu. Zapalony gracz komputerowy i konsolowy. Ulubiony tryb w FIFIE: Wirtualne Kluby. Ciekawostka: nie kibicuję żadnej drużynie i nie oglądam z reguły meczów, jedynie mecze naszej reprezentacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz