FIFA 19 – wideo, gameplay, rozgrywka

Dziś minął czas, w którym nie można było oficjalnie podawać informacji na temat rozgrywki. Ten wpis będzie na bieżąco aktualizowany, wraz z nowymi informacjami, które będą do nas docierać. 

Wyczucie czasu przy strzałach

Pierwszy film prezentujący zmiany, o których już już pisaliśmy w tym wpisie dotyczy nowego systemu strzałów. Będziemy mieć do wybór: zaryzykujemy i zdobędziemy spektakularną bramkę, czy jednak wyczujemy łatwiejszy i odpowiedni moment, aby oddać strzał. Potwierdziły się przypuszczenia, że musimy teraz kliknąć strzał drugi raz, aby zdobyć bramkę. Wyczucie czasu jest tutaj kluczowe. Jeżeli oddamy strzał za wcześnie lub za późno, będzie on słaby. Przy włączonym trenerze FIFA, będziemy mieć nad głową zawodnika pasek informujący nas o idealnym momencie oddania strzału. Jeżeli idealnie wyczujemy moment, powienien nam się pojawić napis „idealne wyczucie” Przy wyłączonym trenerze, nie będzie wyświetlany pasek, ani informacja o idealnym strzale, ale wskaźnik zawodnika powinien mienić kolor na zielony. Jestem bardzo ciekawy samego efektu końcowego,  czy faktycznie nie da się tego po jakimś czasie nauczyć. Jeśli tak, to wyniki będą hokejowe.

Dynamiczna taktyka

Drugą zmianą, o której wiemy, jest system dynamicznej taktyki, którą możemy zmieniać na bieżąco i dostosowywać do sytuacji zaistniałych na boisku, a nie tylko przed rozpoczęciem meczu. Przygotowania przed meczem powracają z dogłębnymi, niestandardowymi funkcjami; możecie wybierać graczy, ustawić formację, przydzielać role, wydawać instrukcje i dostosowywać taktykę. Dzięki dynamicznej taktyce można także tworzyć wiele scenariuszów, na które da się przełączać się podczas meczu.

Każda opcja, która jest dostępna przy tworzeniu taktyki, może zostać przypisana do jednego z twoich niestandardowych scenariuszów, więc nie musicie ciągle przechodzić do menu pauzy, gdy potrzebujecie, aby zespół grał inaczej. Dynamiczna taktyka pozwala również na głębsze dostosowywanie taktyczne, używając szeregu suwaków, aby poprawić różne aspekty Waszych wariantów ofensywnych i defensywnych. Niestandardowe plany gry są mapowane na krzyżaku (D-Padzie) na padzie, dzięki czemu możecie szybko zmieniać między nimi podczas meczów.

Ciekawostką jest fakt wprowadzenia kontrtaktyki dla słynnego „autobusu”. Została wprowadzona opcja „bardzo mocny pressing”, który zmusza przeciwnika do wybijania piłek na oślep, co ma nam dać nam szansę na zdobycie bramki.

System aktywnego prowadzenia piłki

Ostatnią zmianą, opisaną na ten moment jest system aktywnego prowadzenia piłki. Jest to nowy sposób odbierania, uderzania i poruszania się z piłką. Jest wiele nowych ruchów które pozwolą wykiwać obrońcę przy pierwszym dotknięciu piłki.

Nie bądź samolubem, podaj dalej...

Zobacz także...

Autor wpisu:

Lubię wszystko co związane z militariami i sportami walki, wszystkim co ostre. Od najmłodszych lat bronię dostępu do swojej bramki. W FIFIE oczywiście to się nie zmienia, jedyny tryb w jaki gram to Wirtualne Kluby. Gram głównie w gry sportowe, symulatory i wyścigi, omijam gry typu fantasy. Jestem kibicem Manchesteru United.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz