FIFA 18 – co nowego? Potwierdzone i niepotwierdzone informacje

FIFA 18 zadebiutuje za nieco ponad 5 miesięcy, a zbliżający się czerwiec oraz wakacje dostarczą nam wiele informacji dotyczących nowej odsłony serii. Natomiast już teraz udało nam się wyłapać czego tak naprawdę możemy się spodziewać w nowej FIFIE. Zobaczcie sami!

1. Gameplay z FIFA 18 już w czerwcu!

Pierwszą grywalną wersję będziemy mogli zobaczyć 10 czerwca na EA Play 2017 w Hollywood, czyli wydarzeniu przygotowanym przez Electronic Arts, na którym prezentowane są najnowsze produkcje „elektroników”, w tym m.in. FIFA 18. Podczas tego eventu, osoby które dotrą na miejsce będą mogły położyć swoje ręce na kontrolerach i sprawdzą najnowszą FIFĘ. Niewykluczone, że uda się komuś po kryjomu zarejestrować kawałek rozgrywki. Bądźcie czujni i śledźcie naszego Fanpage’a oraz stronę!

2. Drugi sezon „Droga do sławy” (The Journey)

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Andrew Wilson potwierdził pojawienie się drugiego sezonu nowego trybu z FIFA 17 „Droga do sławy”, w którym wcielamy się w Alexa Huntera i przejmujemy kontrolę nad jego karierą sportową podejmując wszelakie decyzje, trenując i rozgrywając mecze. Na razie wiemy tylko, że pojawią się zupełnie nowe postacie oraz historie. Jesteśmy bardzo ciekawi czy EA Sports zaskoczy nas czymś nowym, np. możliwością stworzenia swojego zawodnika od podstaw.

3. Nowy tryb gry w FIFA 18 Ultimate Team

Jest niemal pewne to, że wraz z nową FIFĄ ujrzymy nowy rodzaj rozgrywki w najbardziej popularnym i dochodowym trybie Ultimate Team. W FIFA 17 otrzymaliśmy FUT Champions (Mistrzostwa FUT), czy wyzwania budowania składu, natomiast w FIFA 16 EA udostępniło Draft. Pomysłów jest tutaj cała masa i myślę, że EA będzie się dalej starać rozwijać Ultimate Team, bo jest on najbardziej oblegany przez graczy, co przekłada się na spore zyski. Czekamy na pierwsze informacje.

Zobacz: Nowe nagrody w FUT Champions!

4. FIFA 18 na Nintendo Switch

FIFA 18 zmierza również na nową konsolę od Nintendo. W sieci pojawiły się już nawet pierwsze urywki rzekomo z najnowszej FIFY, ale nie jest to potwierdzona informacja. Nie dziwię się skoro do premiery gry jeszcze prawie pół roku. Niemniej jednak właściciele Switcha również zagrają w kopankę od EA Sports.

5. Nowa liga chińska – Chinese Super League

Jeden z aktualnych piłkarzy grających w lidze chińskiej Alex Teixeira, zamieścił informację na swoim Instagram’ie, na którym widnieje zdjęcie jego kolegów z drużyny w nowych strojach na rok 2017 dołączając opis, w którym wspomniał o FIFA 18. Czy to możliwe, aby EA pokusiło się o wprowadzenie tej właśnie ligi do FIFA 18? Przypomnijmy, że do Chin przeszło wiele znanych i utalentowanych graczy jak Tevez, Hulk czy Oscar. Gdyby liga chińska pojawiła się w grze, moglibyśmy na powrót nimi zagrać chociażby w FIFA Ultimate Team. Czy tak się stanie? Musimy uzbroić się w cierpliwość.

6. Premiera FIFA 18

Od kilku lat gra z serii FIFA regularnie wychodzi w ostatnim tygodniu września we wtorek w USA, a w czwartek w Europie. W tym roku będzie zapewne podobnie i w FIFA 18 zagramy 28 września 2017 r. Natomiast 2 tygodnie wcześniej zostanie udostępnione demo, które przybliży nam czego możemy spodziewać się w pełnej wersji gry.

7. Brak FIFA 18 na konsoli PS3 oraz Xbox 360

Patrząc na kierunek jaki obrało EA Sports można wnioskować, że premiera FIFA 18 ominie konsole starszej generacji. Z jednej strony wydaje się to być dość szybki i drastyczny krok, ale z drugiej strony EA zaczęło inwestować pieniądze w e-sport i w dostosowywanie gry właśnie pod ten rodzaj rozgrywek. Zatem logicznym może wydawać się fakt porzucenia wypuszczania kolejnej FIFY na konsole PlayStation 3 czy Xbox 360, na których i tak za wiele zmian nie ma, a żywotność tych konsol jest prawie u schyłku. Jednak są to nadal luźne domysły.

8. Legendy na każdej platformie?

Nawiązując do poprzedniego punktu odnośnie rozgrywek e-sportowych można by się zastanowić nad tym, czy przypadkiem EA nie wprowadzi legendy również na PlayStation 4 czy też PC, ale bardziej schylałbym się ku tej pierwszej opcji. Dlaczego? Otóż są ku temu dwa powody.

Po pierwsze, na ostatnich Mistrzostwach Polski w FIFA Ultimate Team finał rozgrywany był na dwóch platformach Xbox One oraz PS4 przez tych samych zawodników. Każdy z nich grał na domyślnej platformie, na tej na której codziennie trenuje w domu, ale w finałach musiał zagrać również na tej drugiej. No i tutaj pojawił się kłopot ze składem, bo jeśli zawodnik posiadał legendy na Xbox One, to na PS4 musiał mieć dobranych już zupełnie innych zawodników. Taka sytuacja jest według mnie śmieszna i nie wyobrażam sobie, aby w kolejnych finałach było podobnie.

Po drugie, przypomnijmy sobie dlaczego aktualnie legendy są tylko na konsoli Xbox. Microsoft oraz EA Sports podpisało umowę 4 lata temu, która m.in. gwarantowała posiadaczom konsoli Xbox dostęp do legend w FIFIE na wyłączność. Takie umowy z reguły obowiązują nie więcej niż 4 lata, co by oznaczało, że wraz z premierą FIFA 18 umowa ta wygaśnie i jeśli nie zostanie przedłużona, to wielce prawdopodobne, że legendy pojawią się również na innych platformach. Pożyjemy, zobaczymy.

9. FIFA 18 na Google VR

Rosnąca popularność gogli wirtualnej rzeczywistości może przyczynić się do tego, że najnowsza FIFA będzie wspierać Virtual Reality. Oczywiście są to tylko domysły.

A Wy czego spodziewacie się w nowej odsłonie?

Nie bądź samolubem, podaj dalej...

Autor wpisu:

Pomysłodawca i założyciel serwisu fifanet.eu. Zapalony gracz komputerowy i konsolowy. Ulubiony tryb w FIFIE: Wirtualne Kluby. Ciekawostka: nie kibicuję żadnej drużynie i nie oglądam z reguły meczów, jedynie mecze naszej reprezentacji.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. kubusiek98 napisał(a):

    Kurde szkoda że (chyba) fifa 18 nie będzie na PS3… Szkoda.

    • Kościelny napisał(a):

      Konsole zawsze będą ograniczać w jakimś stopniu rozwój gry, bo twórcy muszą też zaspokoić potrzeby graczy ze starszych generacji, więc musi nadejść czas, kiedy spasują i skupią się wyłącznie na rozwoju FIFY, wypuszczając na kolejne konsole, które wyjdą i mocniejsze PC’ty. Normalna kolej rzeczy :).

Dodaj komentarz