FIFA 17 Ultimate Team – nowości i zmiany

Konferencja EA na temat FIFY już za nami, dowiedzieliśmy się o kilku ważnych aspektach rozgrywki w trybie Ultimate Team. Zapraszam do dalszej lektury po więcej szczegółow, a jest o czym czytać.

Pierwsze co otrzymaliśmy na starcie to trailer do nowej odsłony gry spod szyldu EA Sports:

 

Design kart

Pierwsze o czym warto wspomnieć w kontekście FUTa to desing kart które będziemy widzieć podczas naszej rozgrywki:

Podstawowe karty
FUT17_karty

Karty In-Form

FUT17_Inform

 

Animacja otwierania paczek

Kolejną rzeczą nową w FUT 17 jest oczywiście jak co roku nowa animacja otwierania paczek. Jednak tym razem Panowie z Kanady przeszli samych siebie. Wygląda to po prostu cudownie!

Dowiedzieliśmy się również o dwóch nowych trybach: FUT Champions oraz Wyzwania Budowania Składu.

 

FUT Champions

FUT_champions-fg-mdW pierwszym wymienionym trybie Mistrzostw FUT bierzemy udział w turnieju cotygodniowym z możliwością zakwalifikowania do Ligi Weekendowej w których do wygrania będziemy mieli przedmioty do wykorzystania w trybie Ultimate Team. Kwalifikacje będą odbywały się codziennie prawdopodobnie w formie drabinki i tylko najlepsi otrzymają szanse zmierzenia się w finalnym turnieju który rozpocznie się w każdy weekend. Dodatkowo w samej już Lidze Weekendowej będziemy otrzymywać rangi w podobnym systemie jaki widujemy np. w Counter-Strike czy League of Legends. Rangi rozpoczynać się będą od Brązu 3, przez Srebra, Złoto, żeby w końcu dojść do tytułu Rank 1. Obecnie za ten ostatni tytuł było do wygrania aż 250 tys. coinsów!

Zobacz wszystkie nagrody i rangi w Mistrzostwach FUT.

EA zapowiedziało również, że sam tryb FUT Champions będzie bezpośrednim sposobem aby zakwalifikować się do największego turnieju w FIFĘ w historii, FIFA Interactive World Cup (FIWC), w którym według zapowiedzi będzie do wygrania aż 1,3 mln dolarów! Warto tutaj zaznaczyć, że prawo do udziału w tym turnieju będą mieli tylko gracze PlayStation 4 oraz Xbox One, zatem PC’towcy będą musieli obejść się smakiem.

 

Wyzwanie budowania składu

FUT_Wyzwania_Skladow

W drugim zapowiedzianym trybie Wyzwania Budowania Składu będziemy mierzyć się z wyzwaniami często promowanymi przez streamerów/youtuberów którzy budują składy według ustalonych wcześniej zasad. Tryb ten ma zapobiec masowo „quick-sellowanym” zawodnikom na pozostanie na chwilę dłużej w naszym klubie, aby w przyszłości poświęcić ich dla lepszego celu. Dlaczego właśnie poświęceniu? Otóż wszystkie karty które wykorzystamy podczas zabawy w tym trybie zostaną podmienione na nagrody, które możemy dostać za dane wyzwanie. Każde wyzwanie w zależności od poziomu trudności może dawać większe benefity, więc będzie to raczej dla nas opłacalne, aby trochę nagłówkować się przy wyborze zawodników, którzy będą pasować do danego typu zadania.

 

Nowe legendy

Kolejną informacją która została potwierdzona są nowe legendy które naturalnie nadchodzą ekskluzywnie tylko na konsolę Xbox One. Są to: Carragher, Del Piero, Ferdinand, Hernandez, Overmars, Puyol, Scholes, Solskjaer, Petit oraz Veron.

FUT_Legendy

 

Stroje specjalne

Następną nowością o której się dowiedzieliśmy są nowe stroje dostępne tylko dla osób, które zamówiły pre-order FIFY 17. Zostały one stworzone we współpracy z zespołami, których piosenki pojawią się w FIFIE. Wśród nich znajdziemy m.in. stroje Kasabian oraz producenta muzycznego Zedd.

 

Dynamiczna karta

Tak, to jeszcze nie koniec nowości. Ostatnią rzeczą która została zapowiedziana, to specjalne karty które prawdopodobnie będą dostępne tylko przez krótki czas zaraz po premierze gry. Są to specjalne karty zawodników którzy brali udział w „hitowych” transferach. Karty te będą miały specjalny wygląd oraz będą posiadały dynamiczny overall, oznacza to, że kiedy zawodnik np. otrzyma kartę TOTW, to jego rating automatycznie zwiększy się do tego samego poziomu.

FUT_Hybryda

 

Myślę, że jest na co czekać. Nowości jest sporo, a fani trybu Ultimate Team na pewno są podekscytowani tymi nowinkami. Jaka jest wasza opinia na temat tych usprawnień? Zapraszamy do komentowania!

Spodobał Ci się wpis? Oceń!

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 0 / 5. Głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis!

Szybkie udostępnianie...

Zobacz także...

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

  1. Sanczo pisze:

    „EA zapowiedziało również, że sam tryb FUT Champions będzie bezpośrednim sposobem aby zakwalifikować się do największego turnieju w FIFĘ w historii, FIFA Interactive World Cup (FIWC), w którym według zapowiedzi będzie do wygrania aż 1,3 mln dolarów! Warto tutaj zaznaczyć, że prawo do udziału w tym turnieju będą mieli tylko gracze PlayStation 4 oraz Xbox One, zatem PC’towcy będą musieli obejść się smakiem.”

    To by była dopiero gratka dla fanów. FIWC na PC jadą same trainery i nie mogą wyłonić zwycięzcy.

Dodaj komentarz